Starostlivosť o šperky a bižutériu

Starostlivosť o zlaté, strieborné šperky, rhodiované šperky, šperky z chirurgickej ocele atď.

Nový šperk je krásny, trblietavý, bez škrabancov a deformácií. Aby bol taký aj po mesiacoch a rokoch nosenia, vyžaduje starostlivosť. Je to jednoduché, stačí dodržiavať niekoľko základných rád.

  • Na čistenie šperkov používajte prostriedky na to určené. Existuje veľký výber špeciálnych handričiek, roztokov alebo krémov vyrobených práve na čistenie šperkov.
  • Pri domácich prácach, pri športovaní, sprchovaní a na noc šperky odkladajte.
  • Chráňte ich pred nárazmi, kontaktom s tvrdými predmetmi, chemickými látkami, kozmetikou a agresívnymi čistiacimi prostriedkami.
  • Platí zásada: Najprv použiť parfém a až potom si dať šperk. Lak na vlasy, parfémy, či ľudský pot sú pre šperky nepriateľské.
  • Nenoste šperky v prašnom prostredí, pri výkone ťažkých prác alebo v prostredí s agresívnymi výparmi.
  • Šperky nepatría ani na plaváreň, do bazéna s termálnou a minerálnou vodou či do mora.
  • Vyhnite sa vode, ak sú kamene na vašich šperkoch lepené.

Starostlivosť o pozlatené, postriebrené šperky, šperky vykladané zirkónmi či Swarovského kryštálom apod.

Mnohé strieborné šperky, či šperky zo zliatiny kovov majú aj ochranný povrch vytvorený z iných drahých kovov (napr. zlato, ródium, ruténium), ktoré zabezpečí vyššiu odolnosť a trvanlivosť lesku.
Pozlátené šperky alebo iné šperky, ktoré majú povrch upravený drahým kovom, majú vlastnosti šperku z drahého kovu, kým nedôjde k narušeniu povrchu.
Aby vám pozlátený šperk vydržal čo najdlhšie a povrch zostal nepoškodený, je potrebné ho chrániť:

  • Pre zachovanie krásneho vzhľadu pozlátený šperk odložte pred kúpaním, sprchovaním, umývaním riadu alebo podobných činnostiach, pri ktorých by šperk prichádzal do styku s vodou, pretože sa môže manuálne poškodiť
  • Chráňte pred tvrdými predmetmi, nezabudnite, že je to jemná a krehká vec a pri neopatrnom zaobchádzaní sa môže poškodiť alebo rozbiť
  • Zmena vzhľadu alebo i narušenie povrchu jednotlivých súčastí môže nastať u osôb s agresívnym potom, alebo u osôb užívajúcich lieky
  • Tiež spánok, športovanie alebo fyzická námaha môžu spôsobiť mechanické poškodenie

Záručný a pozáručný servis:

Ako spoľahlivý predajca poskytujeme pre našich zákazníkov aj záručný a pozáručný servis, ktorý spočíva v oprave drobných poškodení, ktoré sa môžu vyskytnúť pri bežnom nosení.
Napríklad sa môže stať, že vám vypadne kryštál. V takom prípade nám stačí zaslať fotku a nadiktovať jeden váš identifikačný údaj (napríklad: meno, číslo FA či objednávky, atď.), Podľa ktorého vás vyhľadáme a identifikujeme tovar. Vypadnuté kryštály pošleme poštou. Zákazník hradí iba poštovné.
V prípade otázok nás prosím kontaktujte e-mailom na info@vysperkujse.cz.


Starostlivosť o bižutériu

Bižutéria je určená pre bežné nosenie. Nemá rovnaké vlastnosti ako šperk zo zlata, či striebra. Jej nespornou výhodou je hlavne cena. Na druhej strane má však kratšiu životnosť. Aby vám bižutéria vydržala čo najdlhšie, je potrebné ju chrániť:

  • Chráňte bižutériu pred tvrdými predmetmi, nezabudnite, že je to krehká vec a pri neopatrnom zaobchádzaní sa môže poškodiť alebo rozbiť.
  • Kúpanie, sprchovanie, umývanie riadu a podobné činnosti, pri ktorých šperk prichádza do styku s vodou, môžu poškodiť jednotlivé časti, preto si bižutériu pri týchto činnostiach odložte bokom.
  • Spanie, športovanie alebo fyzická námaha môžu bižutériu mechanicky, či povrchovo poškodiť.
  • Zmena vzhľadu alebo i narušenie povrchu jednotlivých súčastí môže nastať u osôb s agresívnym potom, alebo u osôb užívajúcich lieky.
  • K narušeniu povrchu môže dôjsť i pôsobením chemických prostriedkov, parfémov, krémov, morskej vody, chlóru a iných chemikálií.
  • Preto je veľmi dôležité, aby ste najskôr použili rôzne parfémy, líčidlá a laky na vlasy a až potom sa skrášlili šperkami.
  • Na miestach, kde je výskyt síry, hlavne v kúpeľoch a minerálnych prameňoch, bižutériu taktiež nenoste.
  • Výrobky je nutné uschovávať na čistom a suchom mieste mimo dosahu slnka a veľkých teplotných zmien. V opačnom prípade bižutérie stratí svoj lesk a môžu sa vytvoriť škvrny na povrchu výrobku.
  • Nemiešajte si jednotlivé výrobky z bižutérie v jednej zásuvke, šperkovnici, v krabičke, sáčku, apod. Uchovajte si každý kúsok, alebo každý pár bižutérie oddelene. Napríklad si neukladajte všetky náušnice v jednom puzdre, v krabičke, šperkovnici bez prepážok alebo vrecka. Jednotlivé výrobky si teda uchovávajte v oddelených látkových alebo plastových vreckách a to platí hlavne pre bižutériu so vsadenými kamienkami a imitácii perál. Jednotlivé výrobky sa môžu takto mechanicky poškodiť.

Reklamácie

Reklamácia sa vzťahuje len na preukázateľné výrobné chyby spôsobené výrobcom.

Záruka sa nevzťahuje na:
a) poškodenie zapríčinené nesprávnym a nešetrným používaním
b) prirodzené opotrebenie

Dôležité upozornenie:

  • Pokiaľ by došlo pri nosení bižutérie k podráždeniu pokožky, neodporúčame výrobok ďalej nosiť z dôvodu možnosti alergickej reakcie. Toto však nie je chyba tovaru, a preto ani výrobok nie je možné reklamovať.
  • Tiež u niektorých ľudí, ktorí majú "agresívny pot'' je možné, že povrch bižutérie zoxiduje, čo tiež nie je chyba výrobku a nie je možné ho reklamovať.

Ak nastane poškodenie produktu v dôsledku nedodržania vyššie uvedených zásad, nie je možné uplatňovať na takýto tovar reklamácie.

Tu nájdete aj rady na údržbu a starostlivosť podľa jednotlivých komponentov šperku:

Zlato - je jemný kov a vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Ak nemáte tečúcu vodu príliš chlórovanú, bežne sa dá čistiť zlato vo vode s pridaním jemného saponátu. Po vyčistení je potrebné šperky dôkladne opláchnuť a vysušiť. Zlaté šperky nikdy nenoste pri kúpaní, či upratovaní. Mydlo síce zlato nepoškodí, ale zanechá na ňom nepekný povlak a vaše zlaté šperky zmatnia. Pozor na chlór! Zlato reaguje s chlórom, najmä pri vyšších teplotách, nenoste teda zlaté šperky na plavárne, na masáže, či do kúpeľov, kde by zlato s chlórom mohlo prísť do kontaktu. Chlór môže vaše šperky trvale poškodiť a spôsobiť neodstrániteľné zmeny farby. Pozor na tvrdé materiály! Zlaté šperky sú zvyčajne veľmi jemné a krehké. Silný náraz šperku do tvrdého materiálu zanechá škrabance, či inak nenapraviteľne poškodí ich vzhľad. Na leštenie používajte semišový handričku. Semiš je jemný materiál, ktorým rýchlo a ľahko vrátite lesk vašim zlatým šperkom. Pozor na mastnotu! Ak niektorý z vašich šperkov potrebujete odmastiť, zvyčajne pomôže namočiť ho na chvíľu do alkoholu.

Striebro - prirodzenou vlastnosťou striebra je jeho oxidácia čiže sčernanie. Mnohé strieborné šperky majú aj ochranný povrch vytvorený z iných kovov (napr. zlato, ródium, ruténium), ktoré zabezpečí vyššiu odolnosť a trvanlivosť lesku. Aby ste predĺžili lesk strieborného šperku, používajte špeciálnu handričku na čistenie striebra.

Chirurgická oceľ - tieto šperky nevyžadujú skoro žiadnu starostlivosť. Vyrábajú sa z kvalitnej nehrdzavejúcej chirurgickej ocele. Oceľový šperk sa dá jednoducho očistiť v čistej vode s mydlom a dôkladne opláchnuť, vysušiť. Opatrne postupujte pri šperkoch so vsadenými alebo zapečatenými kamene, aby ste predišli ich strate.

Perly - perly vyžadujú dôkladnú starostlivosť. Sú citlivé na vonkajšie vplyvy. Perly sú prírodného pôvodu a obsahujú cca 2% vody, takže musí byť vystavené určitému množstvo vlhkosti, ktoré im poskytne práve ľudské telo. Perly strácajú lesk pri styku s agresívnymi látkami, kyslým potem, abrazívnymi materiálmi. Pred odložením je pretrite jemnou handričkou na čistenie perál. Ak je však chcete dôkladne vyčistiť, zverte ich do rúk odborníkom. Perly sú citlivé na teplo, pri zahriatí strácajú farbu a lesk. Náhrdelníky alebo náramky navlečené na hodvábnej niti skladujte položené, aby sa šnúrka nenatiahli pôsobením hmotnosti perál. Perlám treba dopriať trochu vlhkosti aj pri skladovaní, takže ich neukladajte do savých materiálov. Pôsobením veľmi suchého vzduchu môžu totiž aj prasknúť.

Diamanty a drahé kamene - diamant je najtvrdší nerast (tvrdosť 10), preto ľahko poškriabe ostatné šperky. Pre diamanty je preto mimoriadne dôležité, aby boli uchovávané oddelene a samostatne v mäkkom sáčku alebo škatuľke. Diamanty chráňte pred mastnotou. Nevystavujte ich prudkým zmenám teploty. Myslite na to, že kamene môžu pôsobením svetla vyblednúť. Porézne kamene (jantár) nemajú v obľube vodu, nenamáčajte ich.

SWAROVSKI Elements – kryštály Swarovski majú tvrdosť 7. Jedinečné SW kryštály sú známe ako diamanty kryštálového trhu. SW kryštál je produkt vyrábaný z prírodných minerálov a čistého kremičitého piesku. Kryštály Swarovski bývajú vlepované špeciálnym lepidlom, pri nesprávnom zaobchádzaní dochádza k poškodeniu lepidla a kamienok môže odpadnúť. Šperky so Swarovski Elements kryštály by určite nemali prísť do kontaktu s chemikáliami, niektoré ani s vodou. Na čistenie je najvhodnejšie použiť kvalitné handričku na čistenie Swarovski šperkov. Ak ho však nemáte, tak na vyčistenie môžete použiť handričku určený na čistenie okuliarov.


Cubic Zirconia
(krychlový oxid zirkoničitý) známy ako CZ kryštál (Tvrdosť: 8-9). Veľmi obľúbený kryštál. Dostupná cena, trvanlivosť, blízky k vzhľad diamantu. Tento materiál je tvrdý, bez vád, zvyčajne bezfarebný, ale môže byť aj v rôznych farebných škálach. Opatrne postupujte pri šperkoch so vsadenými alebo zapečatenými CZ kryštály, aby ste predišli ich strate.


Prečo nakupovať u Nás:

  • Široký sortiment šperkov, doplnkov a módneho tovaru
  • Pravidelné akcie až do výšky 90%
  • Unikátny tovar ktorý inde nenájdete
  • Odmeny - Zľavy a Darčeky pre registrovaných zákazníkov
  • Garantujeme výmenu tovaru, alebo vrátenie peňazí
  • Poštovné nad 100 Eur ZADARMO!
  • Expresné doručenie pri tovare skladom
  • Bezpečný nákup
  • Informácie o Vašej zásielke e-mailom a sms
Viac tu